Bägare i silver
Klubbat för:
750 SEK
Arviointi
1 500 SEK
Kuvaus
ANDREAS ADAMSON, bägare, silver, Kristianstad 1806, dekor med enklare arabesker, med ägarmonogram, höjd ca 12,5 cm, vikt ca 102 g
Kuntoraportti
mindre bucklor, bruks och åldersrelaterat slitage
850475
Päivämäärä:
2020-12-11