Bumling golvlampa
Vollendet
2020-12-11
850525
| Höchstes Gebot | 2 000 SEK |
| Schätzwert | 1 500 SEK |
ANDERS PEHRSON, "Bumling", golvlampa, Ateljé Lyktan, 1900-talets andra hälft, guldlackerad plåt och stålrör, höjd ca 120 cm
Bruksslitage, märken, saknas en skruv, ej funktionstestad, SAV garanterar ej funktionen