Stol, 1700-tal

Stol, 1700-tal
Stol, 1700-tal
Stol, 1700-tal
Stol, 1700-tal
Stol, 1700-tal
Stol, 1700-tal
Stol, 1700-tal
Stol, 1700-tal
Stol, 1700-tal
Stol, 1700-tal

Klubbat för:

1 600 SEK

Utropspris

2 000 SEK

STOL, senbarock, 1700-tal, genombruten rygg med skuret krön, kopplade ben, stoppad sits, sitthöjd 47 cm.

Ingår i auktionen Jultema

Bruksslitage, märken, färgbortfall, reperationer, senare klädsel och bemålning

850549

2020-12-10