Stol, 1700-tal
Klubbat för:
1 600 SEK
Utropspris
2 000 SEK
STOL, senbarock, 1700-tal, genombruten rygg med skuret krön, kopplade ben, stoppad sits, sitthöjd 47 cm.
Ingår i auktionen Jultema
Bruksslitage, märken, färgbortfall, reperationer, senare klädsel och bemålning
850549
2020-12-10