Anders Zorn etsning

Anders Zorn etsning
Anders Zorn etsning
Anders Zorn etsning
Anders Zorn etsning
Anders Zorn etsning
Anders Zorn etsning

Klubbat för:

7 000 SEK

Utropspris

8 000 SEK

ANDERS ZORN (1860-1920): "På Hemsö", signerad Zorn, signerad och daterad i plåten Zorn 1917, etsning, ca 20,0x14,9 cm

LITTERATUR: Hjert & Hjert 281

Något gulnad, smärre slitage, bladet något ojämnt.

850654

2020-12-07