Kaffeservis silver
Klubbat för:
2 600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
KAFFESERVIS, 3 delar, silver, bestående av kaffekanna, sockerskål samt gräddkanna, graverad dekor, kannans lock krönt med delfin, fotringar med genombruten stavkant, stämplade Gustaf Graumann, Falun 1932 samt signerade Olhans, höjd 7-19 cm, silvervikt 585 g
Spår av invändig förgyllning, monogram, slitage, fotringarna med stukningar
850679
2020-12-07