Kaffeservis silver

Kaffeservis silver
Kaffeservis silver
Kaffeservis silver
Kaffeservis silver
Kaffeservis silver
Kaffeservis silver
Kaffeservis silver
Kaffeservis silver
Kaffeservis silver
Kaffeservis silver

Klubbat för:

2 600 SEK

3 000 SEK

KAFFESERVIS, 3 delar, silver, bestående av kaffekanna, sockerskål samt gräddkanna, graverad dekor, kannans lock krönt med delfin, fotringar med genombruten stavkant, stämplade Gustaf Graumann, Falun 1932 samt signerade Olhans, höjd 7-19 cm, silvervikt 585 g

Spår av invändig förgyllning, monogram, slitage, fotringarna med stukningar

850679

2020-12-07