Edition Noël Waltham Amerika Fickur 14K

Klubbat för:

10 500 SEK

Utropspris

12 000 SEK

WALTHAM, Amerika, fickur, 14K, 1800-talets senare del, savonett modell, manuellt urverk, ankargång, rödguld, mineralglas, inre lock guld, rikt ornerat fodral med rutmönster, medaljong och bladverk, boett nr. 887640, verk nr 118223, diam ca 54 mm, vikt ca 135.7 g

Fodral och inre lock med bucklor. Fungerar vid inskrivningstillfället. SAV garanterar ej funktionen.

850706

2020-12-13