Ring 18 k guld emalj orientpärlor
Klubbat för:
2 400 SEK
Utropspris
1 800 SEK
RING, 18 k guld, koboltblå emalj, stjärndekor, 3 orientpärlor samt med ett litet hänge i form av en öppningsbar medaljong och dito dekor, 1800-talets andra hälft, fransk samt svensk kontrollstämpel, ringstorlek ca 15,5 mm, vikt ca 2,3 g
Emaljskador, lödmärke
850787
2020-12-09