Ring 18 k guld emalj orientpärlor

Klubbat för:

2 400 SEK

Schätzwert

1 800 SEK

Beschreibung

RING, 18 k guld, koboltblå emalj, stjärndekor, 3 orientpärlor samt med ett litet hänge i form av en öppningsbar medaljong och dito dekor, 1800-talets andra hälft, fransk samt svensk kontrollstämpel, ringstorlek ca 15,5 mm, vikt ca 2,3 g

Zustandsbeschreibung

Emaljskador, lödmärke

850787

2020-12-09