3 vaser Nylund, Stålhane, Lindberg
Closed
2020-12-08
850815
| Sold for | 2 400 SEK |
| Estimate | 1 500 SEK |
STIG LINDBERG, GUNNAR NYLUND, CARL-HARRY STÅLHANE, vaser 3 st, Rörstrand och Gustavsberg, stengods, olika glasyrer, vasen av Nylund stämplad R SWEDEN GN, vasen av Stålhane signerad R CHS SWEDEN SAH, vasen av Lindberg stämplad GUSTAVSBERG 133, höjd 15, 17,5 och 28 cm
Vasen av Nylund med dekornagg