3 vaser Nylund, Stålhane, Lindberg

Klubbat för:

2 400 SEK

Utropspris

1 500 SEK

STIG LINDBERG, GUNNAR NYLUND, CARL-HARRY STÅLHANE, vaser 3 st, Rörstrand och Gustavsberg, stengods, olika glasyrer, vasen av Nylund stämplad R SWEDEN GN, vasen av Stålhane signerad R CHS SWEDEN SAH, vasen av Lindberg stämplad GUSTAVSBERG 133, höjd 15, 17,5 och 28 cm

Vasen av Nylund med dekornagg

850815

2020-12-08