Smörterriner Kina 1700-tal

Smörterriner Kina 1700-tal
Smörterriner Kina 1700-tal
Smörterriner Kina 1700-tal
Smörterriner Kina 1700-tal
Smörterriner Kina 1700-tal
Smörterriner Kina 1700-tal
Smörterriner Kina 1700-tal
Smörterriner Kina 1700-tal
Smörterriner Kina 1700-tal
Smörterriner Kina 1700-tal
Smörterriner Kina 1700-tal
Smörterriner Kina 1700-tal
Smörterriner Kina 1700-tal
Smörterriner Kina 1700-tal

Klubbat för:

3 200 SEK

Utropspris

2 000 SEK

SMÖRTERRINER, 1 par, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), dekor i underglasyrblått, höjd ca 8, längd 13,5 cm

PROVENIENS: Inköpta på M. Molvidson AB, Stockholm

Ett lock med glasyrspricka

850911

2020-12-10