Spegel i gustaviansk stil

Spegel i gustaviansk stil
Spegel i gustaviansk stil
Spegel i gustaviansk stil
Spegel i gustaviansk stil
Spegel i gustaviansk stil
Spegel i gustaviansk stil

Klubbat för:

750 SEK

Utropspris

2 000 SEK

SPEGEL, omkring 1960-talet, gustavianks stil, bronserad samt förgylld dekor, fasettslipad spegelglas, genombrutet krön i form av rosett samt dekor av medaljong, märkt a tergo Konst och hantverkt, Nyköping, ca 106x47 cm

Stötmärke vid ena sidan av krön samt vid underdel

850941

2020-12-11