Fåtöljer, 1700-talets andra hälft

Klubbat för:

17 500 SEK

15 000 SEK

FÅTÖLJER, ett par, Louis XVI, träskuren dekor, medaljongformad rygg krönt med ros, armlän med volutformade avslut, frontsarg med blomsterkvist, linsanfanger, avsmalnande kannelerade ben, bemålade i pärlgrått, sitthöjd 45 cm

Ställvisa lagningar och kompletteringar, något maskstugna

850943

2020-12-19