Damskrivbord 1800-talets slut
Klubbat för:
1 600 SEK
Utropspris
2 000 SEK
DAMSKRIVBORD, Louis XVI-stil, 1900-tal, njurformad skiva med gallerkant, beslag i mässing, mahogny, valnöt , intarsia, knäckben, infällda lådor samt med skrivyta, låda i sarg, höjd ca 100 cm, bredd ca 97x55 cm
Spräckt skiva. fanerbortfall, slitage, vissa sargdelar har släppt.
850955
2020-12-10