Damskrivbord 1800-talets slut

Damskrivbord 1800-talets slut
Damskrivbord 1800-talets slut
Damskrivbord 1800-talets slut
Damskrivbord 1800-talets slut
Damskrivbord 1800-talets slut
Damskrivbord 1800-talets slut
Damskrivbord 1800-talets slut
Damskrivbord 1800-talets slut
Damskrivbord 1800-talets slut
Damskrivbord 1800-talets slut

Klubbat för:

1 600 SEK

2 000 SEK

DAMSKRIVBORD, Louis XVI-stil, 1900-tal, njurformad skiva med gallerkant, beslag i mässing, mahogny, valnöt , intarsia, knäckben, infällda lådor samt med skrivyta, låda i sarg, höjd ca 100 cm, bredd ca 97x55 cm

Spräckt skiva. fanerbortfall, slitage, vissa sargdelar har släppt.

850955

2020-12-10