Saltkar, 1900-talets första hälft

Klubbat för:

600 SEK

Utropspris

1 000 SEK

SALTKAR, 1900-talets första hälft, i form av liggande faun med bladformad skål, bronspatinerad metall, monterad på grå marmorsockel, höjd 7, 8 x 8 cm

PROVENIENS: Stopalo

sockel med kantlagning

851068

2020-12-19