Carlo Bugatti stol

Carlo Bugatti stol
Carlo Bugatti stol
Carlo Bugatti stol
Carlo Bugatti stol
Carlo Bugatti stol
Carlo Bugatti stol
Carlo Bugatti stol
Carlo Bugatti stol
Carlo Bugatti stol
Carlo Bugatti stol
Carlo Bugatti stol
Carlo Bugatti stol
Carlo Bugatti stol
Carlo Bugatti stol
Carlo Bugatti stol
Carlo Bugatti stol
Carlo Bugatti stol
Carlo Bugatti stol
Carlo Bugatti stol
Carlo Bugatti stol

Klubbat för:

30 000 SEK

Utropspris

40 000 SEK

CARLO BUGATTI (Italien, 1856-1940), stol, svärtat trä och valnöt, inläggningar i tenn och ben, delvis klädd i hamrad koppar, sitsen och ryggbricka klädda i veläng, ryggbricka upphängd med snöre, Turin 1900-talets första del, Höjd ca 104 cm, B ca 66 cm, Sitthöjd ca 45 cm

Bruksslitage, större avslag nederst framben, skinn med stora sprickor/skador

851095

2020-12-09