ANTONIO CITTERIO - Carlotta fåtöljer

Klubbat för:

5 200 SEK

Utropspris

4 000 SEK

MATBORD, möjligen Antonio Citterio, ur serien Spatio, för Vitra, 1900-talets slut, toppskivan beklädd i oxblodsfärgat läder med list av mahogny, benställning av kromad metall, höjd c72, 245x100 cm

Skivan möjligen senare kompletterad, bruksslitage, mindre stötmärken kring list samt ytslitage på skivan,

851130

2020-12-11