Figurin blanc de chine

Figurin blanc de chine
Figurin blanc de chine
Figurin blanc de chine
Figurin blanc de chine
Figurin blanc de chine
Figurin blanc de chine
Figurin blanc de chine
Figurin blanc de chine
Figurin blanc de chine
Figurin blanc de chine

Klubbat för:

2 200 SEK

Utropspris

3 000 SEK

FIGURIN, porslin, Kina, 17/1800-tal, blanc de chine, i form av fohund, höjd ca 22 cm

Nagg, svslag, ursprungligen rökelseställ

851138

2020-12-10