Sameföremål

Sameföremål
Sameföremål
Sameföremål
Sameföremål
Sameföremål
Sameföremål
Sameföremål
Sameföremål

Klubbat för:

2 000 SEK

Utropspris

2 000 SEK

PARTI SAMEFÖREMÅL, 4 dlr, beståend av: 1 sked i renhorn med ristad dekor, monogramsignerad JP, 1 smörkniv i renhorn, osignerad, 2 träfiguren, polykromt bemålade, varav den ena signerad TL (Torborg Lindberg- Karlsson), den signerad MS, sannolikt Martinm Stenström, höjd på figurerna ca 11-14, längd på sked ca 15, längd på smörkniv ca 15 cm

Smärre slitage

851240

2020-12-13