Spegel med konsolbord Nyrenässans

Klubbat för:

700 SEK

Utropspris

2 000 SEK

SPEGEL MED KONSOLBORD, Nyrenässans, omkring år 1900, fanerade med valnöt, svarvad och delvis skuren dekor, fasettslipat glas, spegelns bredd ca 92 cm, höjd ca 205 cm, konsolbordets bredd ca 90 cm, djup 32 cm, höjd 42 cm.

Bruksslitage, fanerskador, dekordelar saknas.

851258

2020-12-11