Kaffeservis i art deco koppar samt mässing

Klubbat för:

1 200 SEK

Utropspris

1 500 SEK

KAFFESERVIS, 4 dlr, koppar samt mässing,ca 1920-tal, art deco, stämplade GB N, bestående av 1 brick, 1 kaffekanna 1 gräddkanna samt 1 sockerskål med lock, samtliga med hänklar av mässing, höjd 8, 10, 16, brickan ca 30x25 cm

Bruksslitage, kaffekannan är trasig vid lockets gångjärn

851296

2020-12-13