Kaffeservis i silver
Klubbat för:
4 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
KAFFESERVIS (3) i silver, gustaviansk stil, bestående av kaffekanna, gräddkanna samt sockerskål, tidigt 1900-tal, kaffekannan och gräddkanna med handtag i svärtat trä, höjd ca 16,5 cm, total vikt ca 843 g
Bruks och åldersrelaterat slitage
851346
2020-12-14