Kaffeservis i silver

Kaffeservis i  silver
Kaffeservis i  silver
Kaffeservis i  silver
Kaffeservis i  silver
Kaffeservis i  silver
Kaffeservis i  silver
Kaffeservis i  silver
Kaffeservis i  silver
Kaffeservis i  silver
Kaffeservis i  silver
Kaffeservis i  silver
Kaffeservis i  silver

Klubbat för:

4 000 SEK

Utropspris

5 000 SEK

KAFFESERVIS (3) i silver, gustaviansk stil, bestående av kaffekanna, gräddkanna samt sockerskål, tidigt 1900-tal, kaffekannan och gräddkanna med handtag i svärtat trä, höjd ca 16,5 cm, total vikt ca 843 g

Bruks och åldersrelaterat slitage

851346

2020-12-14