Spegel, sengustaviansk, av L.M. Thim
Klubbat för:
6 600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
LARS MAGNUS THIM (spegelfabrikör i Stockholm 1810-1814/17), spegel, sengustavianskt stockholmsarbete, etikettsignerad, träskuren dekor och pastellage, förgylld, fält med sand, dekor av lejonmaskaron och serafer, kvicksilverfolierade glas, 81 x 39 cm
Ställvisa dekorkompletteringar
851371
2020-12-19