Vas Gunnar Nylund Rörstrand

Vas Gunnar Nylund Rörstrand
Vas Gunnar Nylund Rörstrand
Vas Gunnar Nylund Rörstrand
Vas Gunnar Nylund Rörstrand
Vas Gunnar Nylund Rörstrand
Vas Gunnar Nylund Rörstrand
Vas Gunnar Nylund Rörstrand
Vas Gunnar Nylund Rörstrand
Vas Gunnar Nylund Rörstrand
Vas Gunnar Nylund Rörstrand

Såld för:

2 800 SEK

Utropspris

3 000 SEK

GUNNAR NYLUND, vas, Rörstrand 1940-tal, stengods, harpälsglasyr i bruna nyanser, signerad R SWEDEN G.N., höjd 31,5 cm

Fotklacken med obetydlig tillverkningsdefekt

851480

2021-02-28