Gunnar Nylund, miniatyrer, Rörstrand
Klubbat för:
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
GUNNAR NYLUND, miniatyrer 7 st, Rörstrand 1950-60-tal, unika, olika former och glasyrer i brunt, grönt och blåsvart, signerade R SWEDEN GN och R SVERIGE GN och olika unikatbeteckningar, höjd 2,5-8,5 cm
En med nagg, en med smärre tillverkningsdefekt, en andrasortering
851495
2021-02-28