Gunnar Nylund, miniatyrer, Rörstrand

Klubbat för:

3 000 SEK

Utropspris

4 000 SEK

GUNNAR NYLUND, miniatyrer 7 st, Rörstrand 1950-60-tal, unika, olika former och glasyrer i brunt, grönt och blåsvart, signerade R SWEDEN GN och R SVERIGE GN och olika unikatbeteckningar, höjd 2,5-8,5 cm

En med nagg, en med smärre tillverkningsdefekt, en andrasortering

851495

2021-02-28