Miniatyrer Gunnar Nylund, Rörstrand

Klubbat för:

2 800 SEK

Utropspris

3 000 SEK

GUNNAR NYLUND, miniatyrer 6 st, Rörstrand 1950-60-tal, unika, olika former och glasyrer i blått, brunt och grått, signerade R SWEDEN G.N. och olika unikatbeteckningar, höjd 4,5-7,5 cm

851501

2021-02-28