Figuriner Kina

Figuriner Kina
Figuriner Kina
Figuriner Kina
Figuriner Kina
Figuriner Kina
Figuriner Kina
Figuriner Kina
Figuriner Kina

Klubbat för:

350 SEK

Utropspris

1 500 SEK

FIGURINER, 2 st, 1900-talets början, kina, en figurin i form av ämbetsman, förgyllt och bemålat trä, den andra i form av sittande man, skuren sten, höjd ca 9,5 respektive 13,5 cm

851625

2020-12-09