Vas, Daum
Klubbat för:
3 200 SEK
Utropspris
5 000 SEK
DAUM, vas, Frankrike, överfång i brunt, etsad dekor av sjölandskap med båtar och träd mot marmorerad fond i gult och rött, signerad Daum Nancy samt lothringenkorset, höjd 20,5 cm
PROVENIENS: Stopalo
Mynningen med nagg
851665
2020-12-19