Vas, Daum

Vas, Daum
Vas, Daum
Vas, Daum
Vas, Daum
Vas, Daum
Vas, Daum
Vas, Daum
Vas, Daum
Vas, Daum
Vas, Daum
Vas, Daum
Vas, Daum

Klubbat för:

3 200 SEK

Utropspris

5 000 SEK

DAUM, vas, Frankrike, överfång i brunt, etsad dekor av sjölandskap med båtar och träd mot marmorerad fond i gult och rött, signerad Daum Nancy samt lothringenkorset, höjd 20,5 cm

PROVENIENS: Stopalo

Mynningen med nagg

851665

2020-12-19