Snusflaskor

Snusflaskor
Snusflaskor
Snusflaskor
Snusflaskor
Snusflaskor
Snusflaskor
Snusflaskor
Snusflaskor
Snusflaskor
Snusflaskor

Klubbat för:

9 400 SEK

3 000 SEK

SNUSFLASKOR, 2 st., Kina, 1900-tal, i bandagat och "skuggagat", locken (mestdels senare) i hematit och möjligen mossagat, höjd ca 7 cm

Proveniens: Bengt Nyréns samlingar därefter nuvarande ägarens familj

Locket i mossagat saknar spatel samt tejpad,

851722

2020-12-19