Gunnar Nylund, 2 vaser, Rörstrand

Klubbat för:

6 600 SEK

Utropspris

2 000 SEK

GUNNAR NYLUND, vaser 2 st, Rörstrand 1940-tal, varav en vas unik, vit glasyr, signerade R NYLUND SVERIGE och R SWEDEN G. NYLUND E672, höjd 13 och 15,5 cm

Båda andrasortering, smärre glasyrmistor

851842

2020-12-21