Hans Bergström, taklampa, Ateljé Lyktan
Klubbat för:
5 600 SEK
Utropspris
4 000 SEK
HANS BERGSTRÖM, taklampa, Ateljé Lyktan, 1940-tal, Swedish Modern, stomme av lackerat stål och mässing med dekor av bladranka, höjd 61 cm
Saknar troligen tyg, slitage, gulnad, ej funktionstestad, SAV garanterar ej funktionen
851855
2020-12-21