Ulrika Hydman Vallien vinglas och skål Kosta Boda

Klubbat för:

2 200 SEK

Utropspris

2 500 SEK

ULRIKA HYDMAN VALLIEN, 7 dlr, Kosta Boda, bestående av: 6 vinglas samt skål, handblåst, handmålad polykrom dekor av tulpaner, signerade, höjder glas ca 24,5-26, skålens höjd ca 20, diameter 18 cm

Obetydligt slitage, mikronagg kan förekomma

851872

2020-12-14