Porslin

Porslin
Porslin
Porslin
Porslin
Porslin
Porslin
Porslin
Porslin

Klubbat för:

500 SEK

Utropspris

1 000 SEK

PARTI JULPORSLIN, 5 dlr, polykromt bemålade, bestående av: 1 tomtekanna, bisvkiporslin, 1 griskanna, glaseras porslin, Staffordshire, England, 3 st figuriner, omkring 1900-talets först hälft, höjd på kannor ca 14-23, figurinerna 6,8,9 cm

Smärre slitage

851875

2020-12-14