Avdelningsskärm

Avdelningsskärm
Avdelningsskärm
Avdelningsskärm
Avdelningsskärm
Avdelningsskärm
Avdelningsskärm
Avdelningsskärm
Avdelningsskärm

Klubbat för:

5 600 SEK

Utropspris

7 000 SEK

RUMSAVDELARE/SPALJÉ, möjligen tillverkad av Lublins, Sverige 1940-tal, furu genombruten form, höjd 200 cm

LITTERATUR: Stockholms Auktionsverk, Moderna, hösten 2020, nr 20, jämför rumsavdelare/spaljé

Bruksslitage

851930

2020-12-19