Avdelningsskärm
Klubbat för:
5 600 SEK
Utropspris
7 000 SEK
RUMSAVDELARE/SPALJÉ, möjligen tillverkad av Lublins, Sverige 1940-tal, furu genombruten form, höjd 200 cm
LITTERATUR: Stockholms Auktionsverk, Moderna, hösten 2020, nr 20, jämför rumsavdelare/spaljé
Bruksslitage
851930
2020-12-19