Figurin Ipsens Enke Danmark
Klubbat för:
900 SEK
Utropspris
1 000 SEK
FIGURIN, Danmark, sekelskiftet 1900, bemålat lergods, föreställande elefant och krokodil ur Kiplings "Hur elefanten fick sin snabel", Ipsens Enke, undertill stämplad, längd ca 33 cm
Ytslitage
852030
2020-12-11