Figurin Ipsens Enke Danmark

Figurin Ipsens Enke Danmark
Figurin Ipsens Enke Danmark
Figurin Ipsens Enke Danmark
Figurin Ipsens Enke Danmark
Figurin Ipsens Enke Danmark
Figurin Ipsens Enke Danmark
Figurin Ipsens Enke Danmark
Figurin Ipsens Enke Danmark
Figurin Ipsens Enke Danmark
Figurin Ipsens Enke Danmark
Figurin Ipsens Enke Danmark
Figurin Ipsens Enke Danmark
Figurin Ipsens Enke Danmark
Figurin Ipsens Enke Danmark

Klubbat för:

900 SEK

Utropspris

1 000 SEK

FIGURIN, Danmark, sekelskiftet 1900, bemålat lergods, föreställande elefant och krokodil ur Kiplings "Hur elefanten fick sin snabel", Ipsens Enke, undertill stämplad, längd ca 33 cm

Ytslitage

852030

2020-12-11