Bordspendyl 1800-talets senare del nyrokoko

Klubbat för:

3 200 SEK

Utropspris

2 000 SEK

BORDSPENDYL, 1800-talets senare del, nyrokoko, förgylld metall, romerska siffror, målade kartuscher med figurscener, höjd 51x52,5 cm, pendel och nycklar finns

Sliten förgyllning, lucka saknas, lösa delar medföljer, pendel samt nycklar finns

852128

2020-12-11