Örhängen 1 par silver rosenstenar
Klubbat för:
2 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
ÖRHÄNGEN, 1 par, silver, små fasetterade diamanter samt några med rosenslipning, fäste i form av rosett, 1800-talets andra hälft, höjd 2,2 cm, vikt ca 4 g
Omarbetade, snurrebussar och stift senare, flertalet stenar med hack och skador
852210
2020-12-12