Örhängen 1 par silver rosenstenar

Klubbat för:

2 400 SEK

Schätzwert

3 000 SEK

Beschreibung

ÖRHÄNGEN, 1 par, silver, små fasetterade diamanter samt några med rosenslipning, fäste i form av rosett, 1800-talets andra hälft, höjd 2,2 cm, vikt ca 4 g

Zustandsbeschreibung

Omarbetade, snurrebussar och stift senare, flertalet stenar med hack och skador

852210

2020-12-12