Kaffeservis silver England

Kaffeservis silver England
Kaffeservis silver England
Kaffeservis silver England
Kaffeservis silver England
Kaffeservis silver England
Kaffeservis silver England
Kaffeservis silver England
Kaffeservis silver England
Kaffeservis silver England
Kaffeservis silver England
Kaffeservis silver England
Kaffeservis silver England
Kaffeservis silver England
Kaffeservis silver England
Kaffeservis silver England
Kaffeservis silver England
Kaffeservis silver England
Kaffeservis silver England
Kaffeservis silver England
Kaffeservis silver England
Kaffeservis silver England
Kaffeservis silver England

Klubbat för:

2 400 SEK

3 000 SEK

KAFFESERVIS, 4 dlr, silver, England, tidigt 1900-tal, varav en del märkt James Wakeley & Frank Clarke Wheeler, bestående av kaffekanna med handdtag och knopp i trä, gräddkanna, sockerskål och sockertång, höjd ca 6-19 cm, totalvikt ca 648,6 g

Bruksslitage

852214

2020-12-11