Rörstrand matservis
Klubbat för:
900 SEK
Utropspris
2 000 SEK
MATSERVIS, 111 dlr, dekor med blommor, porslin, Rörstrand, sekelskiftet 1900, bestående av,
36 mattallrikar diam 25 cm,
18 djupa tallrikar diam 25 cm,
24 förrättstallrikar diam 22 cm,
24 små assietter diam 18 cm,
2 såsbåtar, 3 ovala skålar, 3 ovala fat, 1 runt fat
Bruksslitage, nagg kan förekomma
852311
2020-12-16