Rörstrand matservis

Rörstrand matservis
Rörstrand matservis
Rörstrand matservis
Rörstrand matservis
Rörstrand matservis
Rörstrand matservis
Rörstrand matservis
Rörstrand matservis
Rörstrand matservis
Rörstrand matservis
Rörstrand matservis
Rörstrand matservis
Rörstrand matservis
Rörstrand matservis

Klubbat för:

900 SEK

Utropspris

2 000 SEK

MATSERVIS, 111 dlr, dekor med blommor, porslin, Rörstrand, sekelskiftet 1900, bestående av,
36 mattallrikar diam 25 cm,
18 djupa tallrikar diam 25 cm,
24 förrättstallrikar diam 22 cm,
24 små assietter diam 18 cm,
2 såsbåtar, 3 ovala skålar, 3 ovala fat, 1 runt fat

Bruksslitage, nagg kan förekomma

852311

2020-12-16