Bordspendyl 1800-tal
Klubbat för:
1 800 SEK
Utropspris
1 500 SEK
BORDSPENDYL, partiellt bronserad metall, alabaster, 1800-talets andra hälft, med statyett föreställande herre med käpp, urtavla med romerska siffror, otydligt märkt KVB (?), höjd ca 33 cm
Nyckel finns att hämta i utlämningen, lös fot , alabaster med nagg
852316
2020-12-11