Bordspendyl 1800-tal

Bordspendyl 1800-tal
Bordspendyl 1800-tal
Bordspendyl 1800-tal
Bordspendyl 1800-tal
Bordspendyl 1800-tal
Bordspendyl 1800-tal
Bordspendyl 1800-tal
Bordspendyl 1800-tal
Bordspendyl 1800-tal
Bordspendyl 1800-tal
Bordspendyl 1800-tal
Bordspendyl 1800-tal

Klubbat för:

1 800 SEK

Utropspris

1 500 SEK

BORDSPENDYL, partiellt bronserad metall, alabaster, 1800-talets andra hälft, med statyett föreställande herre med käpp, urtavla med romerska siffror, otydligt märkt KVB (?), höjd ca 33 cm

Nyckel finns att hämta i utlämningen, lös fot , alabaster med nagg

852316

2020-12-11