Bägare tenn 1780

Bägare tenn 1780
Bägare tenn 1780
Bägare tenn 1780
Bägare tenn 1780
Bägare tenn 1780
Bägare tenn 1780
Bägare tenn 1780
Bägare tenn 1780

Klubbat för:

1 600 SEK

Arviointi

1 000 SEK

Kuvaus

BÄGARE, tenn, 1700-tal, mästare Hindrich Nyberg, Jönköping, graverad dekor av prinskrona och monogram, daterad 1780, höjd ca 14 cm

Kuntoraportti

Bruks- och åldersrelaterad slitage, märken, smärre bucklor

852357

Päivämäärä:

2020-12-15