YNGVE EKSTRÖM - Lamino
Klubbat för:
3 600 SEK
3 000 SEK
YNGVE EKSTRÖM, "Lamino", fåtölj, för Swedese, ca 1990-tal, formgivningsår 1956, stomme i björk, klädsel i blå textil, brännmärkt Swedese Yngve Ekström, sitthöjd ca 40 cm
Bruksslitage, enstaka fläckar, märken
852402
2020-12-24