YNGVE EKSTRÖM - Lamino ett par fåtöljer

Klubbat för:

6 200 SEK

Utropspris

6 000 SEK

YNGVE EKSTRÖM, "Lamino", fåtöljer, ett par, för Swedese, 1990-tal, formgivningsår 1956, stomme i björk, klädsel i blå textil, brännmärkt Swedese Yngve Ekström, sitthöjd ca 40 cm

Bruksslitage, enstaka fläckar, märken

852406

2020-12-20